PŁATNOŚCI

DEPILACJA

     Depilacja woskiem

 

    Depilacja opiera się na usuwaniu owłosienia za pomocą odpowiedniego, certyfikowanego wosku, bazującego w 100% na naturalnych składnikach, do których należą żywice, wosk pszczeli oraz olejki. Cechą odróżniającą ten zabieg od tradycyjnych sposobów depilacji woskiem jest to, że metoda Lycon daje gwarancję bezbolesnego usuwania nadmiaru owłosienia. Jest to spowodowane tym, że wosk ten nie podrażnia skóry. Co więcej, umożliwia pozbycie się włosków o długości 1 mm, zostawiając po zabiegu skórę miękką i delikatną. Metodę tę poleca się szczególnie do depilacji miejsc wrażliwych, jak np. pachy czy okolice bikini.

 

    Do depilacji wykorzystuje się różne woski, tj. Hot Wax – doskonały do krótkich włosków w delikatnych obszarach, Lycojet – sprawdzający się właściwie w miejscach trudno dostępnych oraz Strip Wax – działający na skórę kojąco i aromatyzująco.

 

    Metoda ta jest wybierana z uwagi na piękny zapach plastrów oraz fakt, że cały proces jest zabiegiem niezwykle przyjemnym i relaksującym. Zabieg jest bezpieczny i całkowicie bezbolesny.

     Depilacja turecka

 

    Jednym z elementów pielęgnacyjnej tradycji jest turecka metoda depilacji, zwana też metodą arabską lub nitkowaniem. W pełni naturalna i – jak mówią – niemal bezbolesna technika od wieków pozwala wschodnim pięknościom m. in. regulować kształt wyrazistych, ciemnych brwi, które jeszcze bardziej podkreślają tajemniczą głębię ich ciemnych oczu.

 

     Depilacja brwi nitką

 

    Tradycyjnie do tureckich zabiegów wykorzystywano delikatną nić z czystego jedwabiu. Z czasem jednak szlachetny materiał zastąpiła bawełna, której dziś używa się zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i do domowych zabiegów. Nitka jest skręcona i chwycona tak, aby jej przesuwany po skórze „skręt”, „wciągał” włoski i bezboleśnie usuwał je z powierzchni skóry. W ten sposób włoski wyrywane są razem z cebulkami, dzięki czemu, efekty tureckiej depilacji mogą utrzymywać się nawet do czterech tygodni.

 

    Podczas gdy regulacja brwi pęsetą wymaga wyrywania niechcianego owłosienia włos po włosku, nitkowanie pozwala na jednoczesne, precyzyjne usuwanie nawet całych linii zarówno grubszych, jak i bardziej delikatnych włosków.

 

     Depilacja wąsika nitką

 

    Korzystając z tradycyjnej metody arabskie kobiety dbają jednak nie tylko o kształt swoich pięknych brwi, ale również o gładkość całej twarzy. Nieinwazyjna technika doskonale nadaje się bowiem do usuwania kłopotliwego „wąsika” oraz pojawiającego się niekiedy na policzkach i podbródku delikatnego meszku. Brak konieczności korzystania z dodatkowych preparatów i środków kosmetycznych, niweluje możliwość wystąpienia podrażnień, które często wywołane są działaniem kremów do depilacji czy bolesnym woskowaniem.

Vouchery Podarunkowe

HEALTH & BEAUTY SPA na Instagramie

Polub Nas na Facebooku!

Copyright © 2021 Health & Beauty SPA | Wszelkie prawa zastrzeżone.