PŁATNOŚCI

HENNA

     Regulacja, henna brwi i rzęs

 

    Odpowiednia regulacja i henna brwi i rzęs ma ogromne znaczenie. Jeśli wykonana jest nieprawidłowo, traci na tym ogólny wygląd twarzy. Kształtne, ładne brwi podkreślają spojrzenie i czynią twarz bardziej wyrazistą.

 

    Zabieg regulacji brwi warto zlecić specjalistce, które dopasuje kształt brwi do rysów twarzy. Do wyboru jest w tym przypadku regulacja brwi pęsetą, woskiem lub nitką. Przed zabiegiem należy wyznaczyć kształt brwi. Włoski przy pomocy pęsety wyrywane są zdecydowanym ruchem ręki. Regulacja brwi przebiega w kierunku wzrostu włosków. Do regulacji woskiem, która stosowana jest znacznie rzadziej, wykorzystywane są dwa rodzaje wosku – wosk miękki i wosk twardy.

 

    Regulacja brwi jest ona często łączona z henną.

 

    Henna jest barwnikiem pochodzenia naturalnego, który produkowany jest z liści i pędów lawsonii bezbronnej. Skutecznie przyciemnia brwi i podkreśla ich naturalną barwę. Barwnik ten ma wiele zalet. Przede wszystkim jest wodoodporny i utrzymuje się na brwiach do 3 tygodni. Wzmacnia i ochrania delikatne włoski. Jest ona również wykorzystywana jest też do farbowania rzęs. Wyróżnia się przy tym jej dwa rodzaje – proszkową i żelową, która ma nieco słabsze działanie. Nakładana jest na rzęsy na kilka – kilkanaście minut. Długość trzymania barwnika na włosach uzależniona jest od tego, jak mocny odcień ma zostać uzyskany oraz rodzaju włosa. Efekt henny na rzęsach utrzymuje się dłużej niż na brwiach.

 

    Zabiegi zalecane są:

 

  • osobom posiadającym jasne lub niewidoczne brwi (posiadaczki jasnej oprawy oczu)
  • osobom, które na co dzień nie mają czasu bądź nie lubią wykonywać klasycznego makijażu brwi kredką czy cieniem
  • osobom, które chcą podkreślić kolor swoich rzęs i brwi
  • osobom uczulonym na tusz do rzęs
  • osobom o nierównym kształcie brwi czy ich nierównym zabarwieniu
  • osobom planującym wyjazd wakacyjny wiążący się z kąpielami w wodzie
  • osobom, które nie chcą decydować się od razu na makijaż permanentny brwi

Vouchery Podarunkowe

HEALTH & BEAUTY SPA na Instagramie

Polub Nas na Facebooku!

Copyright © 2021 Health & Beauty SPA | Wszelkie prawa zastrzeżone.