PŁATNOŚCI

PIGMENTACJA BRODAWKI SUTKOWEJ

Pigmentacja medyczna piersi

 

 

         Mikropigmentacja brodawki piersiowej to zabieg nieinwazyjny. Polega on na wizualnym odtworzeniu otoczki brodawki sutkowej. Jest kilka rodzajów technik przeprowadzania pigmentacji brodawki sutkowej i proces ten podobny jest do tworzenia makijażu permanentnego ust, powiek czy brwi.  Skierowany jest dla Pań, które w wyniku przebytych chorób, urazów bądź upływającego czasu są niezadowolone z wyglądu swoich brodawek. Sposobów wykonywania pigmentacji brodawki sutkowej jest wiele, tak samo jak przyczyn zaleceń do tego zabiegu.

 

       Dla kobiet, które chcą po prostu na dłużej zachować młody, piękny wygląd swoich brodawek zalecana jest estetyczna pigmentacja otoczki brodawki piersiowej. Jeżeli kształt otoczki jest nieregularny czy rozmyty można go podkreślić ciemniejszym kolorem. Podobnie w przypadku, gdy nie odpowiada nam rozmiar-możemy ją zwiększyć lub pomniejszyć.

 

        Linergistka używając odpowiednich kolorów pigmentów jest w stanie praktycznie dowolnie zmieniać kształt, rozmiar czy koloryt brodawki.

 

 

      Pigmentacja brodawki daje możliwość nie tylko upiększenia istniejącej otoczki, ale także pełnego odtworzenia brodawki po mastektomii bądź rekonstrukcji piersi. Linergistka najpierw kredką tworzy szkic brodawki. Po zaakceptowaniu kształtu oraz koloru przez klientkę, następuje pigmentacja skóry. Pigmentacja odtwórcza brodawki to proces skomplikowany. Używa się kilku pigmentów, aby efekt końcowy był trójwymiarowy oraz naturalny. To bardzo ważny aspekt psychologiczny. Dzięki zabiegowi kobiety czują, że w pełni wróciły do zdrowia, wygrały z chorobą.

 

„Rak piersi spowodował, że mój świat się zawalił. Między innymi byłam rozgoryczona, że będę musiała utracić tak ważny atrybut mojej kobiecości w imię walki o własne życie. Onkolog opowiedział mi po wygranej, o możliwości rekonstrukcji piersi. Jednak ten zabieg nie przewiduje rekonstrukcji samego sutka. Pierś wyglądała bez niego inaczej, nie była dla mnie całością. Dzięki medycznej pigmentacji piersi odzyskałam na nowo zadowolenie z mojego wyglądu.”

Karolina z Katowic

 

         Po powiększaniu, pomniejszaniu biustu a także innych operacjach czy poparzeniach na piersiach zostają blizny. Wiele osób uważa to za nieestetyczne i chce zmienić swój wygląd. W takich wypadkach ratunkiem jest pigmentacja. Pigmentacja blizn polega na aplikowaniu pigmentu kamuflującego, który odpowiada kolorytowi skóry pacjentki. W ten sposób różnica kolorów blizny a skóry jest wyrównywana, przez co widoczność blizn zmniejszona jest do minimum.

 

„10 lat temu w moim zakładzie pracy wybuchł pożar. Na szczęście, udało mi się wyratować i mimo kilku poparzeń nie doznałam większych urazów.  Niestety pozostały pamiątki z tego wydarzenia w postaci blizn, głównie na dekolcie oraz piersiach. Bardzo długo czułam się przez nie nieatrakcyjna. Któregoś dnia natrafiłam salon zajmujący się pigmentacją blizn. Ten zabieg odmienił moje życie. Dzisiaj blizny są prawie niewidoczne a ja odzyskałam pewność siebie.”

Ewa z Gdańska

 

        Pigmentacja medyczna piersi skierowana jest także dla kobiet dotkniętych bielactwem. Jest to choroba, która wybarwia skórę we wszystkich partiach ciała- także na piersiach. Zabieg pigmentacji medycznej pozwala na na pigmentowanie skóry, tak aby różnica między kolorem brodawki a jasną plamą stała się zupełnie niewidoczna.  

 

         Mikropigmentacja brodawki piersiowej to prosty, nieinwazyjny zabieg, nie trwa on długo, nie jest też bardzo bolesny. Główną barierą przed poddaniem się zabiegowi jest bariera psychologiczna. Kobiety boją się nawrotu choroby, pokazywania swoich niedoskonałości, oceny osoby wykonującej zabieg czy mało naturalnego efektu końcowego.

 

        Jednak profesjonalne linergistki zachowują empatię oraz zrozumienie. Wspierają w podjęciu decyzji a także pilnują, aby pacjentka czuła się bezpiecznie podczas samego wykonywania zabiegu. Doświadczenie pokazuje, że poddanie się zabiegowi powoduje radość i poczucie ulgi u wszystkich pacjentek.

Praca wykonana przez Kinga Holli

Vouchery Podarunkowe

HEALTH & BEAUTY SPA na Instagramie

Polub Nas na Facebooku!

Copyright © 2021 Health & Beauty SPA | Wszelkie prawa zastrzeżone.