PŁATNOŚCI

Pigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy 

 

           Mikropigmentacja skóry głowy jest zabiegiem kosmetycznym, ale także medycznym. Pozwala na ukrycie łysienia, poprzez stworzenie wrażenia iluzji ogolonej głowy lub wizualnego zagęszczenia naturalnych, dłuższych włosów. Przeznaczona jest dla osób, które dotknięte są wypadaniem włosów związanym z różnymi schorzeniami. Pigmentacja skóry głowy pomaga ukryć blizny, ślady po oparzeniach czy znamiona. Jest bezinwazyjnym zabiegiem. Nie szkodzi nadal rosnącym włosom.

 

            Zabieg polega na napigmentowaniu skóry głowy przy użyciu specjalistycznego urządzenia, które dostosowane jest do delikatnej skóry. Stosowane igły są dużo cieńsze niż te używane do makijażu permanentnego czy tatuaży. Pozwala to na wykonywanie precyzyjnych mikro nakłuć, będących sekretem stworzenia praktycznie idealnej iluzji włosa.

 

            Jest wiele przyczyn łysienia. Główne to łysienie androgenowe oraz plackowate.

 

          Łysienie androgenowe objawia się zanikiem wytwarzania włosa w mieszku włosowym. Podstawowymi przyczynami tego zaburzenia są geny, zła dieta, przebyte choroby oraz stres. Na ten moment nie istnieją w pełni skuteczne metody farmakologiczne czy suplementacyjne.

W tym wypadku mikropigmentacja głowy daje możliwość pokrycia dowolnej powierzchni skóry. Pigmentowane mogą być tylko zakola czy szczyt głowy, jak i cała głowa.  Dobieramy jest odpowiedni kolor oraz grubość włosa. Aby odcień oraz wrażenie grubości włosa po pigmentacji były optymalne, naturalne włosy muszą być codziennie golone. Zabieg może być wykonywany przy każdym kolorze włosów, również blond czy siwych.

 

           Łysienie plackowate to utrata włosów przejściowa lub stała, tylko w określonych miejscach (tzw. plackach – stąd nazwa) na głowie lub twarzy. Choroba ta nie ma jednoznacznych przyczyn, co powoduje, że jej leczenie przynosi słabe lub krótkotrwałe efekty.

 

            Dla osób dotkniętych tym schorzeniem również ratunkiem jest mikropigmentacja skóry głowy. Jeżeli obszary zmienione chorobowe są małe, możemy pozostać przy dowolnej długości włosów. Miejsca pozbawione włosów po zabiegu stają się mniej widoczne. W przypadku gdy łysienie jest rozległe stosuje się mikropigmentacje całej głowy wraz z napigmentowaniem placków. Osoby, które przy tej dolegliwości na co dzień noszą perukę, również korzystają z tego zabiegu, ponieważ chcą się czuć komfortowo również bez niej.

 

            Mikropigmentacja pozwala także na maskowanie blizn po wypadkach poparzeniach czy przeszczepach włosów. Wtedy blizna zakrywana jest przy pomocy pigmentu dobranego zgodnie z naszym naturalnym kolorem włosów. W przypadku blizn płaskich zabieg pozwala na ich pełne zakrycie. Jest to nieco trudniejsze jest to przy bliznach wypukłych. Wtedy oprócz koloru, dochodzi również struktura. Najczęściej maskowane są blizny po przeszczepach włosów. Zabieg można wykonać po pełnym zagojeniu blizn.

 

            Wiele osób mierzy się z problemem rzadkich włosów. Wpływa na to sporo czynników- zła dieta, stres, geny, źle przeprowadzone stylizacje np. przedłużanie czy farbowanie włosów. Najbardziej popularne wcierki oraz preparaty witaminowe nie przynoszą pożądanych efektów, podobnie jak środki i terapie farmakologiczne. Natomiast przeszczep włosów to drogi i inwazyjny zabieg, który i tak w ostatecznym rozrachunku nie przynosi pożądanych efektów.

 

            Mikropigmentacja skóry głowy pozwala również na optyczne zagęszczenie dłuższych włosów. Bledsze miejsca między włosami zostają pokryte odpowiednim pigmentem, tworząc efekt cienia włosów. Dzięki temu skóra nie prześwituje przez przerzedzone włosy. Oczywiście kolor pigmentów dobierany jest idealnie do odcienia naturalnego włosa.

 

            Efekty mikropigmentacji skóry głowy utrzymują się od 2 do nawet 4 lat. Uzależnione jest to od tego jak długo pigment pozostaje w skórze. Wpływ mają na to rodzaj skóry, czas jej regeneracji, wiek, ekspozycja na słońce lub korzystanie z solarium. Ta metoda jest najbardziej bezpieczna, ponieważ pigment z czasem zanika całkowicie co pozwala na korekty przy utracie większej ilości włosów czy zmiany ich koloru. Możliwość korygowania fryzury jest ważna także ze względu na to, że z wiekiem struktura skóry głowy zmienia się, opada również linia włosów.

 

            Mikropigmentacja skóry głowy jest najbezpieczniejszym i możliwie najskuteczniejszym sposobem optycznej walki z łysieniem. Jest zabiegiem skierowanym tak dla kobiet jak i mężczyzn. Poprawia jakość życia, podnosi pewność siebie. Jednocześnie nie wymaga skomplikowanych i częstych zabiegów. W porównaniu z innymi metodami jest również korzystna finansowo.

Praca wykonana przez Kinga Holli

Vouchery Podarunkowe

HEALTH & BEAUTY SPA na Instagramie

Polub Nas na Facebooku!

Copyright © 2021 Health & Beauty SPA | Wszelkie prawa zastrzeżone.